Virüs Salgını Seferberliği

Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
VİRUS SALGINI SEFERBERLİĞİ
BUGÜN, KURULACAK BİR “VİRUS SAVAŞ FONU” İLE MİLLETÇE SAVAŞ GÜNÜDÜR.

Dünya birkaç aydır görünmeyen bir düşmanla savaşıyor ve büyük kayıplar veriyor. Korona virusunun dünya çapındaki salgını (pandemi), filmlerde gördüğümüz uzaylılar saldırısını hatırlatıyor. Görülüyor ki, bu salgında devletlerin aldığı önlemler kadar halkın alacağı bireysel önlemler de çok önemlidir. Bu salgın, beraberinde büyük bir ekonomik tahribatı da getirmiş ve bundan sonra da tahribatını sürdürecek gibidir. Bu da Ülke ekonomisi için üretenlerden çok çalışan dar gelirlilerimizi daha da dara sokacaktır. Almanya, Fransa, İngiltere, Kanada, Amerika gibi zengin devletler, tüm fabrikaların, üretim yapan firmaların, dolayısı ile çalışanlarının tüm ekonomik yıkımını gidermeye hazır olduklarını belirtmişlerdir. Devletimizin de yaraları sarmak için büyük gayret içinde olduğunu görüyoruz. Büyük devletiz fakat tahribatın da büyük olacağı ortadadır. O zaman bu salgın karşısında devletimize milletçe destek olmamız, yani milletçe maddi bir seferberlik içine girmemizin gereği de ortadadır.
Ülkemizde devlet eliyle “Virus Salgını Mücadele Fonu” kurulmalıdır. Bu fonda Devletin aktaracağı bir meblağ yanı sıra tüm bakanlar ve milletvekilleri önderliği ve katkıları ile bu fonun milletin tüm yaralarını saracak hale getirilmesi esastır.
Bunca hayırseverlerimiz, hayırda yarışan vakıflarımız, Kızılay gibi uluslararası alanda büyük yardımlar için var olan kuruluşlarımız ve devletten maaş almayı beklemeyip maaşını bu fona yatıracak sağ duyu sahibi insanlarımız, işte hepimiz için bir fırsat.
Bu fon ekonomik tahribatı önlemede milletimizin sigortası olacaktır. Türk milleti her zora düştüğünde, azmi, iradesi ve inancı ile milletçe tüm zorlukların üstesinden gelmeyi bilmiştir.
Bu gün ağlamanın, yakarmanın günü değildir. Milletimizin el birliği ile maddi ve manevi tüm varlığı ile savaş günüdür. Bu hastalığa yenildiğimizde her şeyimizi kaybedeceğimiz bilinci ile savaşalım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı