• Murat NARİNÇ Taraf ve Kutuplaşma 05 Haziran 2013 Çarşamba murat_narinc_74@hotmail.com Murat NARİNÇ


  Büyüklerimiz, göz önündekiler, yazarlar,. Akademisyenler, profesörler, sanatçılar ve adını unvanını sayamadığım kanal kanal ekranlarda boy göstererek gezen ve toplumun hassasiyetlerini kullanarak mesaj vermeye çalışanlar.

   

  Evet sizler siz göz önündekiler topluma her gün ama her gün taraf bakarak kendi siyasi ideolojilerini empoze etmeye çalışanlar bir kez siz den ricam bir defa arkanıza dönüp bakın ve sonra önünüze günümüze yani taksime bakın. Yaptıklarınızla ve söylemlerinizle toplumumuzu adeta pimi çekilmiş bir bombaya çevirdiniz. Bu ülkenin bu kutuplaşmalar yüzünden ne büyük bedeller ödediğini bilmez misiniz?

   

  -Bu kutuplaşma ve ötekileştirme sayesinde on binlerce ocağa ateşlerin düştüğünü bilmiyormusunuz?

   

  -Taraf olanı bizden olmayanı düşman görmenin doğuracağı bedelleri yine bizlerin yani halkın ödeyeceğinin farkında değimlisiniz?

   

  -Verdiğiniz mesajlar sayesinde ülkeyi nasıl bir girdabın içine soktuğunuzu, nasıl sağduyudan uzaklaştırarak daha büyük toplumsal olayların fitilini ateşlediğini görmüyor musunuz?

   

  -Hırslarınız ve makamsal sevdalarınız, kişisel hesaplarınız sayesinde canları yananların ve bedeli ödeyenlerin halkın kendisi olduğunun farkında değimlisiniz?

   

  Lütfen artık yalvarırım size şapkanızı önünüze koyun ve düşünün. Bu durumun kendi lehine çevirme adına ellerini oğuşturan çıkar gruplarını düşünün. Birilerinin acısından mutluluk çıkarmaya çalışan çıkar odaklarını düşünün ve biraz sağ duyulu hareket edin. Bunu yapmak çok mu zor yoksa bu durum hoşunuza mı gidiyor.

   

  Her zaman yukarıdaki kutuplaşmaların aşağıdakilerin canını fazlasıyla yaktığını ve bu kutuplaşma ve taraf olmanın aynı zamanda da objektif olmamanın cezasını aşağıdtakilerin yani bizler çekiyoruz.

   

  Paylaşın, yok saymayın, yaptıklarınız doğru olabilir ama bunu uygun bir dil ve diyalogla anlatın inanın herkes anlayacaktır. Hayatı normale dönmesi adına herkes ama herkes üzerine düşeni yapsın.

   

  Bir sözümde taraf bakan medyaya..

   

  O medya bu olayların çok ama çok daha büyümesine vesile oluyor. Olayları yansıtmayarak toplumu germemeye çalışıyorlar ama bu durum sosyal medyadaki bilgi kirliliğini artırdığı gibi olayları çok ama çok daha büyümesine neden oluyor. Birazcık taraf kimliğinizi bir kenara bırakın ve lütfen azıcık en azından böylesine büyük, ciddi ve toplumsal olaylarda objektif olun…..

   

   

   

  Murat NARİNÇ

  Güneydoğu Terör Gazisi

  murat_narinc_74@hotmail.com

0 0
13,169 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları