• Üstün Zekalılar İstanbul’da Buluşacak Üstün Zekalılar İstanbul’da Buluşacak Bu haber 29 Nisan 2015, Çarşamba tarihinde eklendi
    Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER), Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü kapsamında ’Üstün Zekalılar Aramızda’ sloganıyla üstün zekalı çocukları, ailelerini ve eğitimcileri biraraya getirecek.

    Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER), Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü kapsamında ’Üstün Zekalılar Aramızda’ sloganıyla üstün zekalı çocukları, ailelerini ve eğitimcileri biraraya getirecek. Sempozyum, üstün zekalılar ile ilgili farkındalık oluşturmak için 3 Mayıs Pazar günü İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde İTÜ, Marmara Üniversitesi, ve Boğazhisar Eğitim Kurumları işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

    Hisar Intercontinental Hospital’in sağlık sponsorluğunu yaptığı ’Dahiler ve Üstün Zekalılar Aramızda Sempozyumu’nda üstün zekalı çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasının önemi, bu çocukların gelişimi için çok önemli bir yere sahip olan okulların niteliği; üstün zekalı çocukların eğitimindeki son gelişmeler, zeka gelişiminde atölye çalışmalarının önemi, bu çocukların ailelerinden, öğretmenlerinden, toplumdan ve milli eğitim sisteminden beklentileri konular masaya yatırılacak. Eğitimde Inovasyon Uluslararası Merkezi Kurucu Üyesi Prof. Dr. Taisir Subhi Yamin, ’Üstün Zekalılarının Eğitim İhtiyaçları Nelerdir?’ ve ’Üstün Zekalılarının Eğitim Programları’, Prof. Dr. Oya Özkardeş ’İki Kere Farklı: Üstün Yetenekli Çocuklarda Özel Öğrenme Güçlüğü Sorunları’, Yard. Doç. Dr. Ayça Köksal Konik ’Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklarda Duygusal Problemler’, Dr. Özgür Bolat, ’Üstün Zekalıların Eğitiminde Öğretmen Sorunları’ sunumlarını yapacak. Ayrıca üstün zekaları öğrenciler de programda konuşmacı olarak yer alacak.

    Yaşları 5 ila 15 arasında değişen, Anaokulundan, ortaöğretime kadar çeşitli sınıflarda eğitim gören üstün zekalı çocukların, Soma Faciası’nda hayatını kaybeden madencilerden esinlenerek yapılan yüksek güvenlikli, dayanıklı ’Madenci Yaşam Kıyafeti’, ‘Kara, Deniz ve Havada giden araç’ ve ’Tribo elektrik nanojenaratör ile doğaya zarar vermeden enerji üretimi’ gibi sıradışı çalışmaları da programda yer alacak.

  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
903 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz