• Atilla Taş Konuştu Atilla Taş Konuştu Bu haber 16 Mart 2015, Pazartesi 18:56:14 tarihinde eklendi
  Antalya’da kitabının imza gününde konuşan Atilla Taş tweetlerinin yasaklanması ve mahkemeye çıkarılması ile ilgili olarak bu tür şeylerle susacak biri değilim dedi.

  Sanatçı Atilla Taş demokratik bir ülkede yaşadığımızı düşünüyorum ahlak sınırları içerisinde  yapılan eleştirlerin hak olduğunu düşünüyorum;insanları susturarak,yıldırarak, konuşmalrını engelleyerek demokratik ülke olunmaz insanlar muhalefet edebilmelidirler.

  İstanbul, İzmir, Burdur ve Antalya’da imza günlerini tamamladığını Kitap satışlarının çok iyi gittiğine hatta birçok kitap evinde en çok satanlar listesinde olduğunu ve mutlu olduğunu açıklayan Taş, kitabı hakkında da şunları söyledi:

   “Biraz da siyasi tarafı var ama bazı timlerin Twitter’da, sosyal medyada bana saldıran paralı timlerin, onlara verdiğim akıllıca kapakların, kapak diye belirttiğimiz cevaplarından oluşan bir kolaj. Aynı zamanda Gezi olaylarında attığım tweetlerle ilgili ve Gezi öncesi yaşananlarla ilgili tarihi belge de var. Benim yaptığım siyaset de biraz mizahla, insanları gülümseterek yapıyorum. O yüzden çok sayıda insan mutlu oluyor. Gündemden uzaklaşıyorlar. Ben de mutlu oluyorum.”

  Tweetlerinden dolayı Başbakan Davutoğlu tarafından mahkemeye verildiği hatırlatılan Taş, galiba onunla ilgili bir soruşturma açılmış zaten her gün bir tweetimi engelliyorlar; madem ki düşünce özgürlüğünden bunlar neden oluyor.Ben kimseye hakaret etmiyorum içinde hakaret olan her türlü eleştiriyede karşıyım diye konuştu.

  Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Erol Büyükburç içinde çok üzüldüğünü ifade eden Taş, Allah rahmet eylesin,Allah ailesine sabırlar versin dedi. 5 ay sonra dede olacağını da sözlerine ekleyen Taş,ilk başlarda dede olacağım için çok bozuldum ama şimdi dede olmaktan korkmuyorum ‘’ evlat cevizse torun ceviz içidir’’çok mutluyum,ben öyle bastonu bir dede olmayacağım torunumla arkadaş gibi olacağız diye sözlerini tamamladı.

  iha
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
1,524 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz