• Saç Ekiminde Yabancıların Türkiye Aşkı Saç Ekiminde Yabancıların Türkiye Aşkı Bu haber 08 Aralık 2015, Salı tarihinde eklendi
  Saç ekiminde yabancılar Türkiye’yi tercih ediyor.

  Hairestetik Turkey Saç Ekim Merkezinden Saç Ekim Koordinatorü Engin Sönmez, özellikle erkeklerin korkulu rüyası olan kellik, tıp alanındaki hızlı gelişmelere paralel olarak tarihe karıştığını belirterek, “Türkiye’nin bu konuda çok başarılı olduğunu söyleyen Engin sönmez, yurt dışından çok sayıda yabancının saç ekimi için Türkiye’ye geldiğini ifade etti.Özellikle Saç Ekimi uygulamalarında, Türkiye’ye gelen hastalar hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyor. Kaş ve sakal ektirenler arasında Ortadoğu ülkesi yanı sıra Avrupa ülkeleri insanları ağırlıklı geliyor. Türkiye, sağlık turizminde dünyadaki ilk 10 ülke arasına girmeyi başardı. Türkiye’de saç ekimi operasyonunun maliyeti 2 ile 4 bin TL arasında değişirken, Avrupa’da bu rakam 5 katına kadar çıkıyor” dedi.

  ABD’de 15-20 bin doları bulan bu operasyon için özellikle Avrupalı ve Arap turistlerin Türkiye’yi seçtiğini ifade eden Sönmez, “Saç ekim merkezlerine en çok Almanya, Suudi Arabistan, Dubai, Katar, Kuveyt, Libya ve Irak’tan hasta geliyor. Arap ve Avrupalı turistlere paket turlar düzenliyor. Tedavi hizmetlerini aldıkdan sonra üç gün kontrole gelmek zorunda. Bu süreyi İstanbul’da iyi geçirmesi için uygun programlar hazırlıyor. Rehberlerimiz eşliğinde şehir gezdiriliyor. Böylece yabancı misafirler hem saç ektirip hem güzel bir tatil yapmış oluyor” dedi.

  SAÇ EKTİRMEDEN ÖNCE OLUMSUZ DÜŞÜNCELERE KAPILMAYIN

  Sönmez, saç ekimi yaptırmak isteyen ve tedirgin olan hastalar için ise şu önerilerde bulundu; “Hastalarımız bunu cerrahi bir operasyon olarak düşünmesinler. Saç ekimini kozmetik ve estetik bir işlem olarak düşünmeliler. Canım yanacak, ağrım olacak gibi düşüncelere kapılmasınlar. Çünkü saç ekimi, Hastane ortamında, uzman doktorlar tarafından yapılan bir işlemdir. İlk iğneyi hisseder, gerisini hissetmezsiniz. İşlemden 6-7 saat sonra yeni bir görüntüye kavuşursunuz. Yalnızca ekimin yapıldığı ilk 3 gün biraz dikkatli olmak gerekiyor.”

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
5,267 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz