• Mmo’dan Öğrenci Üyelerine Fabrika Ve Hes Gezisi Mmo’dan Öğrenci Üyelerine Fabrika Ve Hes Gezisi Bu haber 08 Aralık 2015, Salı tarihinde eklendi
    Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde okuyan öğrenci üyelerine yönelik Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrika ile Ayvacık ilçesindeki Hasan Uğurlu Hidroelektrik Santrali’ne(HES) teknik gezi düzenledi.

    Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’nin düzenlediği teknik geziye 41 MMO Samsun Şube öğrenci üyesi, OMÜ Sanayi İşbirliği Geliştirme Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özbey, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Fevzi Şahin, MMO Samsun Şube Teknik Görevlisi Faik Yılmaz ve Basın-Yayın Sorumlusu Onur Düzovalı katıldı.

    Samsun Organize Sanayi Bölgesi gezisinde ziyaret edilen fabrika yetkilileri öğrenci üyelere kalıphane, talaşlı imalat, montaj aşamaları, körük üretimi ve kauçuk üretimi hakkında detaylı bilgi verdi. Fabrika ziyaretinin ardından Ayvacık ilçesinde Hasan Uğurlu Hidro Elektrik Santrali’ne(HES) geçildi. HES’te Makine Mühendisi Hurşit Sengir ve Makine Mühendisi Yasin Emre Erener tarafından baraj hakkında genel bilgiler verdikten sonra, barajın gücü, yıllık enerji üretimi ve üretilen enerjinin dağıtımı hakkında öğrenci üyelere detaylı teknik bilgi aktarıldı.

    Teknik geziyle ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, öğrenci üyelerine yönelik kongre, kurultay, çalıştaylar ve deneyimler toplantılarının yanı sıra teknik geziler düzenlediklerini söyledi. Teknik geziler ile öğrenci üyelerinin teknik donanımlarının arttırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüğünü ve Öğrenci Üye Komisyonu’ndan gelen talepler doğrultusunda seminerlerin ve eğitimlerin düzenlendiğini ifade eden Gürkan, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 100’ün üzerinde öğrenci üyeleri için staj yeri oluşturarak onların teorik bilgilerinin pratik bilgilerle pekiştirilmesine yardımcı olduklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
5,481 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz