• Ülkü Ocakları Türkmenleri Unutmadı Ülkü Ocakları Türkmenleri Unutmadı Bu haber 04 Aralık 2015, Cuma tarihinde eklendi
    Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kastamonu İl Başkanlığı, Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde zor durumda olan Türkmenlere yardım kamyonu gönderdi.

    Ülkü Ocakları’nın Türkiye geneli başlatmış olduğu Suriye’deki Türkmenlere yardım kampanyasına Kastamonu Ülkü Ocakları da destek verdi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kastamonu İl Başkanlığı tarafından, Suriye’de zor durumda olan Bayırbucak Türkmen bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatılmıştı. Kastamonulu hayırseverlerin desteği ile bölgedeki ihtiyaçların önceden tespiti ile gerekli gıda, çocuk bezi, çocuk maması gibi temel ihtiyaç malzemeleri toplandı. Toplanan yardımlar, düzenlenen tören ve yapılan dualarla bölgeye gönderildi.

    Ülkü Ocakları Kastamonu İl Resul Köprülü, Suriye’de yıllardır süren iç savaş nedeniyle yaşanan dramın büyük boyutlarda olduğunu söyledi. Köprülü, Türk milleti olarak, Suriye’deki Türkmenlerin sahipsiz bırakılmaması gerektiğini, bunun için iç savaşın çıktığı ilk yıllardan bu yana Ülkü Ocakları olarak bölgedeki Türkmenlere yardım ettiklerini söyledi.

  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,969 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz