• Didim’de 83 Kaçak Göçmen Yakalandı Didim’de 83 Kaçak Göçmen Yakalandı Bu haber 03 Aralık 2015, Perşembe tarihinde eklendi
    Aydın’ın Didim ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonlarda 73’ü Suriyeli 83 kaçak göçmen yakalandı.

    Edinilen bilgiye göre; Didim ilçesi Balat Mahallesi Büyük Menderes Nehri kenarında yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 46 Suriye uyruklu şahıs ve göçmen kaçakçılığında kullanılan bir araç Didim İlçe Jandarma Komutanlığı’nca yapılan operasyon sonucu yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından yine Balat Mahallesi Kafa bölgesinde yapılan operasyon sonucu yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 27’si Suriye, 8’i Somali, 1’i Nijerya ve 1’i de Gana uyruklu olmak üzere 37 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

    Her ki operasyonda yakalanan 76 Suriye uyruklu göçmen, gerekli yasal tebligatlar yapılarak ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa göre idari yaptırım kararı uygulanarak serbest bırakıldı. 8’i Somali, 1’i Nijerya ve 1’i Gana uyruklu olmak üzere toplam 10 kaçak göçmen ise Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,905 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz