Gıdadan Sağlığa Medikalden Turizme: Virobuster Hava Sterilizasyon Cihazları

Virobuster Hava Sterilizasyon Cihazları insan yaşamında çok önemli bir yer teşkil ediyor
Dünya, korona virüs salgını ile mücadele verirken, bu cihaz 20 yıllık bir birikimle 5 yıllık AR – GE çalışmasıyla ayrıca 135 milyon dolarlık dev yatırımla dünyanın her köşesinde kabul görmüş bir konumda bulunmaktadır.

Alman JK Holding bünyesinde üretilen cihazlar günümüzde sıkça rastlanan yanık ve tüberküloz tedavisinde kullanılmak üzere tasarlandı
Tıp dünyasının gereksinimleri artarak hızla dea ederken konsept daha da genişletilerek Onkoloji üniteleri, yeni doğum ünitesi ve hastanelerin tedavi noktasında pek çok sahasında ihtiyaç duyulan bir cihaz konumuna geldi.

Cihazın, dünyanın saygın ülkeleri Almanya, Hollanda ve Amerika’da yedi üniversitesinin dâhil olmasıyla birlikte bilimsel olarak altyapısı da kanıtlandı
Bir başka ifadeyle test aşamasını başarıyla atlatan cihaz Türkiye’de Gazi Üniversitesi Farmakoloji Bölümü Laboratuvarlarında, Süleyman Demirel Üniversitesi içinde kullanılarak onay görmüş, Konya Selçuk Üniversitesi Mikrobiyoloji departmanlarınca ayrıca bizzat deney ve testlere tabi tutulmuştur.

400 metreküp alanı 24 saatte tamamen steril bir hale getirebilen özeliğe sahip cihaz, bulunduğu ortamda virüs, bakteri, mantar ve mantar sporları yani bütün mikroorganizmaları tamamen ortadan kaldırmakta ve sahayı tamamen mikroplardan temizlemektedir.

Türkiye dâhil 21 ülke Distribütörlüğünü üstlenen Erol Yılmaz, gıdadan sağlığa, medikalden turizme her sahada kullanılabilen cihazın sağladığı katkının bizzat test edilerek ortaya konulduğunu ifade ederken şu bilgileri verdi:
‘Örneğin üretilen ekmek ya da süt ya da meyve suyu raf ömrünün uzatılması için üretici tarafından çeşitli koruyucu maddelerle koruma altına alınmak istenmekte tüketim süresinin uzatılmasını üretici sağlamaya çalışmaktadır oysa bu hamle belli bir süreden sonra bilindiği üzere insan sağlığını tehdit edebilecek kanserojen maddeler ile sağlanmaktadır. Virobuster hava sterilizasyon cihazları işte bu noktada kayıpları önlemek, ürünleri tamamen steril ve sağlıklı ortamda uzun süre dayanıklı kalabilmesi için üretilmiş, katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal paketleme yapılarak organik ürün satışında bir adım önde çıkan bir cihaz olarak ortaya çıktı ve memnuniyet verici sonuçlar elde edildi’ diyerek cihazın güvenirliliğini ortaya koydu..

Vırobuster Hava Sterilizasyon Cihazlarının öneminin Türkiye’de yeni anlaşılmaya başlandığını belirten Erol Yılmaz, ‘Türkiye’de çok önemli kurum ve kuruluşlarda cihazı yerleştirdik. Korona Virüsüne ilk müdahalede hızla çalışan devletimizin kurumları havaalanları başta olmak üzere karantina odalarında kullanarak etkisini ve gücünü ortaya koyduk’ diye konuştu.

2020 yılının turizm açısından sıkıntılı geçeceğini belirten Yılmaz, Virobuster Hava Sterilizasyon cihazlarının özellikle bu sektörde önemli bir noktada durduğuna dikkat çekti. Yılmaz, ‘Avrupa kapılarını bu salgın yüzünden kapattı. Büyük oteller arayış içerisinde. Bakınız büyük oteller önemli bir yatırım yaparak bu cihazları artık kullanmak isteyeceklerdir. Mesela tatilci gelecek denizine girecek, yemeğini yiyecek bu cihaz sayesinde tamamen steril olmuş odasında son derece güvenli bir şekilde kalma şansı bulabileceklerdir’ dedi.

Cihazın pek çok devlet kurumları tarafından aranılan bir gereksinim olduğunu da sözlerine ekleyen Erol Yılmaz, ‘Mesela arşiv devlet kurumlarda çok önemli bir yer tutmaktadır. Bilindiği üzere burada arşivde saklanan resmi evraklar belli bir süre sonra yıpranmakta hatta kullanılmaz hale gelebilmektedir. Oysa Virobuster Hava Sterilizasyon Cihazı bu olasılığı ortadan kaldırmaktadır. Çünkü kâğıdı bozan küf ve mikroorganizma ve bakterilerdir; cihaz burada devreye girdiğinde kâğıdın ömrü uzamakta, evraklarda korumayı tam anlamıyla sağlayarak ömrünü uzatabilecekledir’ dedi.

Yılmaz, ‘Araştırması, üretim aşaması, üretime geçilmesi ve ortaya çıkan ürüne bakıldığında Virobuster Hava Sterilizasyon Cihazları yaşamımızın her tarafında yer alabilecek bir ürün. Ayrıca bol yedek parça ve donanımı ile de kolay ulaşılabilecek özelliğe sahip, tek üzüntüm Türkiye’de yeteri kadar pazar bulamayışımızdır çünkü biz Türkiye Distribütörü olarak Avrupa’dan, Ortadoğu’ya satış yapan bir konumdayız. Ayrıca ülkemize milli servet sağlamak amacı ile tamamen yerli ve milli olarak Türkiye’de üretilmesi için Almanlarla prensip anlaşması yapılmış olup ve yılın sonlarına doğru üretime geçecek durumdayız’ ifadelerini kullandı..

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı