Akıllı İnek Ev Prototipi Pek Yakında

Sağlıklı sütü ve ayranı sevdiren akıllı inek bu kez evlere misafir olacak.
Ankara, Aydınlıkevler’deki yeni mekanında AR – GE çalışması yapılan akıllı inek ev prototipi çocuklara sütü sevdirdiği gibi aynı zamanda taşıdığı kumbara özelliği ile de dikkat çekecek.
Çocukları sabah masal eşliğinde uyandıracak olan akıllı inek prototipi aynı zamanda yine akşamüstü çocukların yatağa girdiği saatlerde ebeveynlerin yardımına koşacak.
Türkiye’nin ilk ve tek ödüllü projesi olarak ifade edilen Akıllı İnek, aynı zamanda kumbara özelliği de taşıyor. Projenin mucidi Recep Cemil Tanguroğlu bu özelliğin çocuklara tasarrufu öğreteceğini ifade ediyor.
Akıllı İnek ev prototipinin çalışma şekli ise şu şekilde olacak:
‘’Ebeveyn çocukların sabah uyanması gereken saati ayarladıktan sonra akıllı inek çocuğu uyandırıyor; bu sırada akıllı inek sistemdeki seçenekten istenilen masalı çocuğa dinletiyor ancak bu sırada çocuğun kumbara özelliği bulunan yerine para koyması noktasında da ikazda bulunuyor. Böylelikle sıcak süt hazır olurken bir taraftan da kumbara da para birikiyor.
Keza akşamüstü de bu mekanizma çalışarak çocuğun yatağa hoş girmesine yardımcı oluyor.
Yola çıkarken akıllı ineği Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacağız demiştik burada çocuklarımız da payını düşeni alacak milli ve yerli proje olarak akıllı inek yediden yetmişe herkesin sahip çıkması gereken bir eylem olarak ortaya konuldu. Sistemin ayrıca özelliği kendi kendini sterilizasyon mekanizmasına sahip olmasıdır bütün bu oluşumun hepsine batığımızda akıllı inek gelecek yılların en önemli buluşu olarak kendisinden söz ettirecektir.’ Dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı